| anonim19987 a întrebat:

Hei TPU, am o urgenta ...Am mancarimi in zona intima si dureri, ce pot face? Ginecologul e in concediu pana pe data de 18.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai luat o boala transmisibila sexual candida gonoree etc trebuie urgent tratament medicamentos si tu si partenerul de aceea ambii trebuie sa mergeti la ginecolog si pe timpul tratamentului opriti va numai face ti sex ca iar va reinfectati.

| anonim19987 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu am facut sex ca subt insarcinata

| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la alt ginecolog, fiindca ai nevoie urgenta de analize medicale, sa se afle cu ce ai fost infectata si sa primesti tratamnet adecvat.

| dullcat a răspuns:

Mergi urgent la medic.Nu astepta dupa ginecologul tau, mai exista si altii.

| Eireann a răspuns:

Poti sa mergi la alt ginecolog

| sweetys a răspuns:

Mergi la alt ginecolog

| ziustin a răspuns:

Te duci la alt ginecolog. Tu parca esti si insarcinata

| anonim19987 explică (pentru ziustin):

Da sunt dar nu am facut sex sau ceva.