| Xonia19 a întrebat:

Am trecut printr-o depresie grea..in care eram stresata si erram anxioasa. de ceva timp simt palpitatii sau daca se numesc asa : simt cum se opreste inima dupa o bataie mai puternica. astea se numesc palpitatii? am asta cand imi vine ciclul. am 15 ani si sunt cam slaba si am lipsa de calciu. de ce am asta? am probleme cu inima? ajutor. dau funda plss

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Si eu am uneori palpitatii. thinking

| danay72 a răspuns:

Nu,dar faptul ca ai probleme cu calciu te face sa te simti asa.Important e sa mergi la un medic pentru ca sa faci investigatii.E important sa ai grija de sanatate.Pe situl jw.org sectiunea adolescenti poti gasi unele filmulete despre cum sa ai grija de sanatatea ta.

| mihaitacelmare a răspuns:

Am trecut si eu prin depresii, si palpitatii si toate cele, parerea mea e ca vina este varsta, adica apar probleme de adolescenti si multe alte chestii, eu am 17 ani si mai intru ineori in stari de genu dar incerc sa fac ceva ( ex sa cant la chitara) ma relaxez. Nu ai probleme cu inima, este doar un timp happy