| Catalinintrebare a întrebat:

Am o problema si poate puteti sa ma ajutati intr-un fel sau altul. Eu de fel sunt foarte fricos si ma panichez rapid asa de ceva timp am inceput sa am intepaturi in piept mai mult in stanga dar si in dreapta sus mai rar. Am palpitatii adica uneori inima mai are o bataie in plus sau una lipsa. Am uitat sa mentionez am 13 ani... Si aseara am simtit dintr-o data o intepatura foarte puternica a inimii si imi este foarte frica. Am discutat si cu parintii mei si ei au zis ca de la inima nu e 100% pentru ca de obicei bolile cardiace sunt genetice si ei nu au boli de genul. Am mers astazi la doctorita de familie si ea a zis ca nu am de ce sa ma ingrijorez ca sunt in crestere si ca este de la lipsa de calciu si sa iau calciu si recunosc ca eu nu beau lapte sau sa mananc iaurturi si nu stiu. Sa imi recomandati ceva deoarece chiar daca am fost tot imi este frica. Ajutati-ma va rog

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| aimullah123 a răspuns:

Ai anxietate man si faci atacuri de panica big grin La varsta ta evident ca nu esti bolnav. Si daca iti e frica in momentele alea e clar ca ai atacuri de panica.
Mergi la psihiatru big grin

| Catalinintrebare explică (pentru aimullah123):

Dar de ce ma inteapa tot timpul si ziua si noaptea uneori? Simt ca uneori sare cate o bataie astea sunt palpitatiile?

| aimullah123 a răspuns (pentru Catalinintrebare):

Palpitatiile sunt atunci cand simti batai rapide ale inimii.
Dar in afara de palpitatii, panica si dureri in piept ce simptome mai ai?
Greata, voma, reflux, dureri de cap, dureri abdominale, frisoane, tremuraturi, ameteli, lesin sau alte simptome?

| Catalinintrebare explică (pentru aimullah123):

Greata nu prea am mai am dureri de cap cu ameteli asa frisoane mai am ca sunt racit dar cum sa explic nu sunt palpitatii e o vibratie a inimii care imi face tot corpul sa vibreze asa si ma panichez ft tare pentru ca nu am mai avut probleme de genul simt ca imi vibreaza tot corpul si uneori inima mai sare cate o bataie. Dar nu cred ca am probleme cu inima dar imi este ft frica... De ex in seara asta m-a durut capul am fost asa putin ametit si da s ar putea sa fie calciul sper din tot sufletul ca sa fie doar asta dar iau de 4 zile fiole dar nimic... Cum ramane cu vibratia e periculos? Ajutati ma

| aimullah123 a răspuns (pentru Catalinintrebare):

Stai linistit, nu vei pati absolut nimic. Daca tot persista simptomele ai putea totusi sa mergi la psihiatru. Eu raman la parerea ca faci atacuri de panica