| R0011 a întrebat:

As vrea sa slabesc vreo 5 kg cat de repede. Am nevoie sa ma ajutati cu un "program" ca sa zic asa. Ce fel de exercitii ar trebui sa fac, avand in vedere ca nu vreau sa fac muschi? E bine merg si la alergat pe langa exercitiile facute acasa? Vreau sa dau jos in special din burta si coapsele interioare. Am deja muschi care se vad destul de tare, de aceea vreau sa evit marirea lor. Am inteles ca nu ar trebui sa consum proteine.thinking As vrea mai multe sfaturi, detalii. Multumesc si funda puppy dog eyes

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Ai greutate NORMALĂ; iar greutatea ta IDEALĂ ar trebui să fie de 52, 5 kg - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Deci, ai cu vreo 2-3 kg SUB greutatea IDEALĂ, aşa că, NU mai trebuie să slăbeşti DELOC!

Oricum, la vârsta ta, NU se ţin diete ( de nici un fel ), ci se face multă mişcare/sport ( preferabil, zilnic ), etc.

O zi frumoasă.

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă/înălţime/greutate ai acum ( respectiv dacă eşti fată ori băiat ), pentru ca să vedem dacă este necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune.

| R0011 explică (pentru bursuc001):

Pai am 17 ani, 1.55 si 50 kg. Fata ^^

| Legiuitoarea a răspuns (pentru R0011):

Bună.
Învață să mănânci, practică un sport de masă și hidratare.
Stai bine cu greutatea actuală.
Pa, pa.

| bursuc001 a răspuns (pentru R0011):

Ai greutate NORMALĂ; iar greutatea ta IDEALĂ ar trebui să fie de 52, 5 kg - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Deci, ai cu vreo 2-3 kg SUB greutatea IDEALĂ, aşa că, NU mai trebuie să slăbeşti DELOC!

Oricum, la vârsta ta, NU se ţin diete ( de nici un fel ), ci se face multă mişcare/sport ( preferabil, zilnic ), etc.

O zi frumoasă.