| anonima188888 a întrebat:

Hei TPU azi cand am facut exercitii de aplecare am simtit ca a trosnit in spate genunchiului cred ca un ligament ceva si am simtit o durere foarte mica. acum pot sa intind piciorul dar ma cam tine cand întind prea mult. e ruptura de ligament, entorsa sau doar un muschi intins?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Noturbusiness a răspuns:

Cred ca ar trebui sa te încălzești mai mult înainte sa faci exerciții. Așa pățeam și eu la cot. Dacă te încălzești mai mult nu o sa îți mai trosnească și nici nu o sa te mai doară.
Sper ca te-am ajutat!

1 răspuns: