| Maronica a întrebat:

Hei, TPU!
De două zile am o durere in piciorul drept (sus, zona pelviana), iar când ating zona respectiva durerea se intensifică, ce poate fi?
Pe lângă această durere prezint și dureri pelviene.
Țin să menționez că am luat luat anticoncepționale doua luni, iar în aceste luni nu mi-a venit menstruația. Le-am oprit din cauza unui antibiotic și după această " oprire" și-a făcut și menstruația apariția.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da probabil pana se obișnuiește organismul cu ele durează ceva. Totuși pentru durere ar trebui sa ți faci un consult, dacă persista.

3 răspunsuri:
| Alverto a răspuns:

Ar putea să te fi întins tu prea mult sau ai făcut efort fizic, nu cred că e ceva grav

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Durerea din zona pelviana poate avea mai multe cauze, dacă spui ca te doare piciorul drept poate fi vorba de inflamarea apendicelui. Anexita(inflamarea ovarului), sau infecții ale aparatului reproducător. Medicul ți-a recomandat anticoncepționalele? Dacă ai văzut ca nu ai menstruație de ce nu te ai dus la el? Pentru un diagnostic corect te sfătuiesc sa te duci la medic, sa faci analize etc.

| Maronica explică (pentru anonim_4396):

Medicul mi-a prescris Artizia pentru a regla menstruația. Când am văzut că nu mi-a venit în prima lună, am sunat medicul respectiv...mi-a zis să continui cu ele, la fel și în cea de a doua lună

| anonim_4396 a răspuns (pentru Maronica):

Da probabil pana se obișnuiește organismul cu ele durează ceva. Totuși pentru durere ar trebui sa ți faci un consult, dacă persista.