| Autumnfeelings a întrebat:

Hei TPU.Ieri unei colege de ale mele i-au aparat niste bubite pe fata si a plecat de la scoala.Acum a inceput sa ma manance pieptul si mi-a aparut o pata mica. Si dupa am inceput sa ma manance picioarele si mainile.Pe piciorul stang mi-a aparut niste bubite ca pe fata colegei mele. A inceput sa ma manace tot corpul. Ce sa fac? Credeti ca m-am molipsit.Raspuns urgent. Dau Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| seen a răspuns:

Poate fi intoxicatie alimentara alergie la ceva sau inceput de acnee

Ps consulta medicul e un anunt mare rosu care te atentioneaza sa faci asta

Atentie! Problemele de natura medicala sunt probleme serioase care necesita asistenta/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativa si in nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare va recomandam sa apelati la personal medical specializat atat pentru diagnosticare, cat si pentru tratament.
I-am dat paste in caz de l ai ocolit

| derpina a răspuns:

Cel mai probabil varicela. mergi la medicul de familie pentru un raspuns mai sigur. aaa da si NU TE SCARPINA!

| Shaddar a răspuns:

Ar putea fi varicela.

| Autumnfeelings explică (pentru Shaddar):

Varicela am facut

| Shaddar a răspuns (pentru Autumnfeelings):

Daca ai mai facut atunci nu e varicela.Du-te la un medic.

| aead a răspuns:

Da! s-ar putea sa fie "bubatul" si tine 1-2 saptamani

| PuStoaicaa a răspuns:

O fi rubeola dar nu cred ca asta nu prea te mananca. ieri la mine in clasa au facut 7 copii rubeola toti in aceeasi zi.si a venit doamna de la cabinetul liceului si ia trimis acasa.