| ThinkDifferent a întrebat:

Nu stiu de ce am de am impresia ca uit lucruri dar de fapt nu le uit. sunt asa ametit dezorientat si doar cand ma gandesc la chestia aia se intampla. Ce este?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

E normal sa uiti. Creierul elimina informatia inutila,in timpul somnului, cand se curata de toxine atunci se mai descarca si el de ceea ce considera ca nu are legatura cu restul informatiilor acumulate. Si mie mi s-a intamplat, culmea, atunci cand stau cu gandul acolo sa imi ''fuga'' gandul. Aici e mana stresului, a unei posibile carente de minerale la nivel cerebral sau absenta grasimilor de care se ''serveste'' creierul. Luati suplimente de lecitina, omega 3 si vedeti daca aveti vreo deficienta de calciu in sange. E posibil sa va lipseasca si magneziul. Absenta acestuia poate fi 'indentificata' cu greu da' nu strica sa mancati mai des alimente bogate in magneziu, sa luati un supliment de mg cu b6. Sanatete!

| anamariarot a răspuns:

Probabil anxietate happy. Mergi la un psiholog

| Choasmakerangel a răspuns:

Ba....si eu am cam aceeasi problema de la un timp, de exemplu:Vreau sa plec pana la magazin sau imi pun telefonul' pe birou, ma duc pana la baie si dupa ce ma intorc uit ce voiam sa fac inainte de asta sau unde pun anumite chestii.E de la oboseala si stres.