| anonim_4396 a întrebat:

Revin cu aceeasi problema. Astazi pe la ora 06:00 m-am trezit foarte speriata deoarece aveam un junghi/intepaturi nici eu nu stiu cum sa le spun, sub coasta stanga si care urca pana sus la piept. Daca ma apasam usor sub coasta si unpic pe lateral ma durea foarte rau, ma intepa groaznic incat am crezut ca voi face vreun atac sau ceva. Eu ma confrunt si cu o gastrita antrala eritematoasa, acesta a fost diagnosticul. Sa fie oare din aceasta cauza?
Intr-un final mi-a trecut acea senzatie si am reusit sa adorm dar acum dimineata inca mai simt asa niste mici intepaturi mai ales daca ma apas pe abdomen, durerea se duce asa in sus in stanga si cu tot cu mana. As dori si eu un sfat va rog, am facut toate analizele la sange totul este ok, nu am probleme cardiovasculare. Ce credeti ca poate sa fie. Dau funda. Va pup

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună Ioana! Numai doctorul stie, mergi la el.

| CuriousStuff a răspuns:

E posibil sa fie o durere data de gastrita, e la fel de posibil sa fie o durere aparuta in urma unui traumatism/lovituri.
De natura cardiaca nu e cu siguranta, cel mai mult suna a ceva nevralgie intercostala sau ceva traumatism. Nu-ti aduci aminte sa te fi lovit?
Mergi la medic oricum, pentru mai multe detalii despre ce ai.