| NeedHelp1 a întrebat:

Vreau sa incep prin a spune că sunt răcit. Am răcit în gât. Doar 2 zile mi-a fost rău, dar acum sunt bine. Doar mai tușesc din când în când... atât.

Problema e că de 2 zile mâncarea a început să aibă un gust ciudat, am crezut că mi se pare.
Însă de ieri, toată mâncarea pe care o gust, are un gust ciudat, care nu-mi place. e foarte ciudat.
La fel și la miros. Totul are un miros ciudat.
Însă nu totul. De exemplu daca miros o sticlă de bulion se simte puțin și mirosul de bulion. Dar nici mirosul ciudat nu dispare.

Deci în concluzie tot ce mănânc (în afară de unele dulciuri, cum ar fi tortul de ciocolată) are un gust ciudat și care nu-mi place.
Iar la miros, totul în afara de unele alimente au un miros ciudat și neplăcut.

Este și asta o formă de pierdere a gustului și a mirosului și e posibil să am coronavirus? happy
Sau are legătură cu altceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu putem sti exact daca e Corona sau nu.

| Digikey a răspuns:

Ai toate sansele sa fie gripa asta noua.La mine m-a durut capul si m-am simtit slabit vreo 3 zile, asta inainte cu 3 luni s-o boteze astia Covid19.