| Andreea930 a întrebat:

Hei! Uleiul de argan ajută la creșterea părului? Sau ce remdii știti? Mi-am tuns vârfurile și mi le tund odată la 3 luni dar încă nu mi-a crescut, l-am avut lung și am făcut prostia de m-am tuns mai scurt și acum nu prea îmi crește. Dau fundă celui mai bun răspuns:*

Răspuns Câştigător
| Lraluca2000 a răspuns:

Buna! Într-un timp și eu foloseam ulei de argan dar la mine nu avea niciun efect asupra părului după mi-am spus multe persoane sa imi iau șampon de cal și în câteva luni mi-a crescut părul înapoi! Te sfătuiesc să l încerci?
Sper ca te-am ajutat

| Andreea930 explică (pentru Lraluca2000):

Cum trebuie folosit și de unde îl pot lua?

| Andreea930 explică (pentru Lraluca2000):

O să îl încerc și eu, dar cum îl folosești? Trebuie să stai cu el pe păr?

| sunmetal11 a răspuns (pentru Andreea930):

Citeste comment-ul meu din 23 iulie, acolo ai raspunsul

| Andreea930 explică (pentru sunmetal11):

Mersi :* în cât timp s-au văzut rezultatele la tine?

| sunmetal11 a răspuns (pentru Andreea930):

In cateva saptamani, dar eu am facut tratamentul zilnic!

| Andreea930 explică (pentru sunmetal11):

În fiecare zi?

| sunmetal11 a răspuns (pentru Andreea930):

Da,in fiecare zi, dar daca nu ai timp, macar de 2 ori/saptamana, n-are ce sa faca rau un galbenus, o lingura de ulei de ricin si o fiola de vitamina A...

16 răspunsuri:
| Raducons a răspuns:

Creste destul de incet parul natural, 3 cm in trei luni, deci trebuie rabdare.Bineinteles ca ajuta stimularile cu ulei de argan, cel mai simplu e sa folosesti Parusan daca ai posibilitatea si sa astepti

| Andreea930 explică (pentru Raducons):

Am folosit și parusan.

| Raducons a răspuns (pentru Andreea930):

Pai foloseste incontinuare si ai rabdare, nu are rost sa ungi parul cu uleiuri, mai bine iei ceva vitamine pastile.Creste incet in mod normal nu ai ce face

| sunmetal11 a răspuns:

Incearca o masca pe care o folosesc eu:o fiola de vitamina A, o lingura de ulei de ricin si un galbenus de ou.fa o ''maioneza '' din cele 3 ingrediente si aplic-o pe toata lungimea parului, frecand bine radacinile parului.acopera-ti parul cu un prosop pentru 4 ore. poti face acest tratament in fiecare zi, daca vrei...sau macar de 2 ori /saptamana.

| Andreea930 explică (pentru sunmetal11):

Fiola cu vitamina A de la farmacie o pot lua?

| sunmetal11 a răspuns (pentru Andreea930):

Da,de la farmacie.

| Andreea930 explică (pentru sunmetal11):

Se aplică pe păr? Sau se beau?

| Queenz a răspuns:

Nup. Uleiul de argan, nu ajuta la cresterea parului.
Foloseste ulei de ricin. Este foarte ieftin, si il gasesti in orice farmacie. Costa in jur de 5-6 lei.
Eu l am folosit si chiar a dat,, roade". L am aplicat DOAR la radacini, si ai grija sa nu curga pe linia parului sau pe fata pentru ca o sa iti creasca par laughing
Eu l-am mai folosit pe sprancene, si mi-am umplut golurile. De asemenea si pe gene.
Baftaaa

| Andreea930 explică (pentru Queenz):

Nu prea m-a ajutat nici uleiul de ricin