| FuckAndSmile a întrebat:

Heii! Am o prietena, care astazi, acum vreo 3 ore, a primit o lovitura foarte puternica in cap cu o minge de fotbal.Prin foarte puternica vreau sa zic ca i-a mutat capul intr-o parte >:". Dupa lovitura, vedea in ceata cu ochiul drept, desi lovitura era in partea stanga.Acum inca o mai doare capul, si ii e teama ca ar putea fi urmari grave.
Intrebari : Ce urmari ar putea sa apara? Ar trebui sa se ingrijoreze foarte tare?
Multumesc :*.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Hevnoraak a răspuns:

Poate avea un traumatism cranian, cel mai indicat ar fi sa meargă la spital şi să-i facă un control. Poate fi cea banal dar poate şi ceva mai grav, indiferent, un control nu ar strica.

| GoguSteriade a răspuns (pentru Hevnoraak):

Am dat si cu capul de pamant si tot n-am vazut apoi in ceata, asa ca ceva banal n-ar fi daca vede aiurea. La spital, cat mai repede posibil.