| vyrus120590 a întrebat:

Heii, ce as putea sa fac ca sa ma ingras vo 15 kile? am 189 cm si 78 de kg, mentionez ca am incercat toate vitaminele si mananc la fast-food in fiecare zi. Funda pentru. cel mai bun raspuns

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca mananci fast-food, nu te ingrasi fiindca te intoxici cu substantele toxice din acea mancare. Fast-foodul ingrasa numai persoanele cu tendinta la ingrasare. daca vrei sa te ingrasi trebuie sa mananci strict mancare gatita in casa, cu foarte multa carne si lactate. Nici un strop de fast-food, cinci mese pe zi cu mancare gatita in casa.

| onasis1961 a răspuns:

Măi vyrus120590, dacă e aşa cum ai scris, ai greutatea ideală! Nu văd de ce vrei să fii mai gras? Sau mergi o la sală de forţă şi pune masă musculară mai multă!

| KodrutZ a răspuns:

Cartofi, fructe, oua, brinza. Termin-o cu timpeniile si lasa naibii fast food-ul.

| noname2021 a răspuns:

Scuze ca te intreb dar de ce vrei sa te ingrasi?

| vyrus120590 explică (pentru noname2021):

Ca cica trebuie sa fiu mai gras asa zice lumea laughing daca vrei iti dau o poza sa iti dai tu cu parerea

| vyrus120590 explică:

La nutritionist am fost si mi-a zis ca organismul meu arde foarte rapid mancarea si produce energie ( de fapt chiar simt asta ), si vreau sa ma ingras pentru ca am oasele foarte grele si arat ca si cum as avea 70 de kile.

| vyrus120590 explică:

Da si asta e o idee dar problema e ca nu prea are cine sa imi faca mancare gatita laughing deci o ard mai mult cu orice prajit adica mananc doar mancare de aia de plastic, cand o sa ma insor o sa mananc si mancare gatita pana atunci o ard asa slabut si singurel laughing

| RoxanaStefania a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa mergi la un nutritionist pentru asta. Nu o sa rezolvi nimic daca mananci fast-food in fiecare zi, doar o sa iti distrugi organismul.