| AnnaCookie a întrebat:

Heii big grin, Am si eu o obsesie mare rolling on the floor. APENDICITA asta! ma doare rau soldul ( drept ) si parca si piciorul drept. numai la acest lucru ma gandesc. imi este si greata, in partea dreapta nu m-a durut decat de cateva ori si nu mi s-a lasat pe picior. am ridicat si piciorul in sus si nu m-a durut. Ce credeti? ( PS : am 15 ani si miercuri de abia ma duc la doctor )

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca durerea merge pe picior este foarte putin probabil sa fie apendicita. oricum, pana maine dimineata vei sti, fiindca daca este apendicita durerea va deveni insuportabila in urmatoarele 12 ore

| AnnaCookie explică (pentru Brigaela):

Ok! Sper sa nu fie apendicita. Nu prea ma doare in zona aceea decat mai rar si nu mi se lasa pe picior. Oricum multumesc frumos pentru raspuns!

| Brigaela a răspuns (pentru AnnaCookie):

Apendicita este o boala acuta ireversibila. De la primele simptome pana la peritonita nu trec mai mult de 3 zile. Nu doare, trece si iar doare.

| AnnaCookie explică (pentru Brigaela):

Imi era frica si de o anexita ceva, dar la 15 ani pentru control ginecologic..sunt total derutata si ingrozita!laughing

| Brigaela a răspuns (pentru AnnaCookie):

Poti face o ecografie genitala.
Mi se pare ca esti doar ingrozita inutil, nu ai descris o durere atat de mare incat sa te sperie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Nu este apendicita.
De la picior mai degrabă, mergi la medic, vezi ce zice.
Te pup!

| AnnaCookie explică (pentru anonim_4396):

Multumesc pentru raspuns!:*

| IlincaToma a răspuns:

Nu pare a fi apendicita! Durerea de la picior si sold pot fi provocate de la o miscare gresita si nu are neaparat legatura cu greata! Greata poate fi provocata de o indigestie!