| Mkeynes a întrebat:

Heii urgent va rog un prieten de al meu
Are o ceva ca o ciuperca ( basica in talpa piciorului...) stie cineva care e motivul aptitudini?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

E simplu: foloseste incaltaminte nepotrivite /defecte.
Sa mearga la un pantofar, sa-i rezolve problema!

Important: Sa nu rupa pielea de pe basica, fiindca se poate infecta urat!
Basica se poate intepa (gauri) printr-o intepatura laterala cu un ac de siringa sterila, facandloc sa curga din ea lichidul, dupa care dezinfectat cu spirt sanitar si/sau iod (tinctura sau Betadina).