| anonim_4396 a întrebat:

Heiii.Am o aplicatie lose weight pentru slabit.Chiar o sa slabesc 9 kg in 30 zile daca fac doar antrenamentul zilnic sau trebuie sa mai fac si altele? Cate calorii trebuie sa ard pe zi pentru a slabi 9 kg in maxim 3 luni?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Eireann a răspuns:

In kilogram de grasime corporala insumeaza cam 7700 de calorii deci trebuie sa faci un deficit caloric de 7700 pentru a slabi un kilogram. 9 kg este 69, 300 si ca sa le slabesti in 3 luni trebuie ca in fiecare zi sa faci deficit caloric de 770 de calorii. Deci aflii care calorii folosesti intr-o zi si consuma cu 770 mai putin. :-)