| anonim_4396 a întrebat:

Pt a slabi cate calorii trebuie sa consumam zilnic

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde cate arzi pe zi

| Razvan892 a răspuns:

Te pot ajuta cu placere daca imi spui, varsta, greutatea, anii si cat sport faci pe saptamana.

| anonim_4396 explică (pentru Razvan892):

15 ani, 87kg, activitate usuoara

| Razvan892 a răspuns:

Inaltimea*, scuze.

| Razvan892 a răspuns:

Trebuie sa mananci 1500-1600 Kcal. Nu mai mananci seara, nu mai mananci zahar, nu mai mananci carbohidrati.