| pedolineas a întrebat:

Hello TPU!
Am o intrebare.
Cand sa-i zic mamei de 4 la mate? *miercuri e sedinta cu parintii*
Sa-i zic maine,adica marti cand ajung seara acasa,in timp ce face prajituri pentru scoala si cred ca o sa fie foarte stresata cu acele prajituri si o sa-mi faca o panarama de zile mari,sau sa-i zic miercuri,dimineata,in ziua sedintei,la telefon dimineata cand sunt singura acasa(am ore dupa-amiaza),si sa-mi faca la telefon o scena si eu eventual sa incep a plange, apoi cand vine de la sedinta sa ma certe si sa ma bata eventual in ambele cazuri? rolling on the floor
Mentionez ca mai am 2 de 10 si un 7 la mate.
Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Spune-i diseara si astfel scapi mai repede si, in plus, are si dansa timp sa-si revina.

| gemeni6226 a răspuns:

In orice caz cel mai bine e sa zici inainte de sedinta cu parintii. Daca afla acolo fara sa-i zici e cu mult mai rau.

| Deaad a răspuns:

Draci.
E doar un numar. Daca sunt parinti cu scaun la cap o sa inteleaga ca nu e sfarsitul pamantului.

| TheBunny a răspuns:

Îi zici:Mami am luat 4 la mate pentru ca s-a enervat profa și ne-a dat test de olimpiadă. Alta varianta ar fi să vi plângând de la școală și să îi zici. S-au poți să nu îi zici și când afla de la ședința îi spui că nu ști de ce ai 4. Daca îi zici marți seara ai grija să nu te bata cu prăjiturile. big grin

| Teenager777 a răspuns:

De preferat înainte, probabil ca oricum o sa te certe dar dacă îi spui înainte o sa aprecieze sinceritatea și nu o sa fie așa de rau