| billextreme a întrebat:

am o problema miercuri am sedinta si vine si profa de mate ea mi-a confiscat 2 brichete daca afla tata ma omoara ca ma bate ziceti-mi niste scuze ca sa ii zic tatalui sa nu ma bata(una era de acasa si era singura bricheta din casa) va rog ajutati-ma pana miercuri va implor din tot sufletul

Răspuns Câştigător
| paulaaaaa a răspuns:

Deci, pentru cea care nu era din casa, i-ai putea spune ca un prieten si-a lasat bricheta la tine pentru ca el nu avea buzunare si nu avea in ce s-o tina si profa ta te-a prins cu ea si ti-a luat-o. Iar pentru cea din casa, a-i putea la fel sa bagi o scuza ca ai luat-o ca sa i-o imprumuti altuia, dar urma sa o aduci inapoi acasa. Si te previn, daca te feresti cand fumezi, mereu asigura-te ca atunci cand iei foc de acasa, sa il aduci inapoi pana vin parintii acasa sau sa faci astfel incat sa nu-si dea seama. Si daca nu, cupara-ti un chibrit, e mult mai avantajos si mai putin riscat. Bafta :*

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Eee lasa, putina bataie nu strica, poate te lasi de fumat

| billextreme explică (pentru suntserios):

O sa tin cont de ce mi-ai zis (pe naiba) auzi eu am pus intrebarea ca sa primesc raspunsuri serioase nu e treba ta daca fumez sau nu sa inteles? daca dai raspunsuri din astea mai bine mie nu imi mai raspunde