| elenaborosoiu a întrebat:

Hello TPU! Angina Pectorala poate fi trata? Va rig un raspuns Sigur! Funda si vot

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BGDs a răspuns:

Sigur ca poate fi tratata si e chiar obligatoriu sa fie tratata. Trebuie sa stii care e diferenta intre angina pectorala stabila si cea instabila pentru ca tratamentul difera, iar cea instabila se trateaza in spital. Daca vrei iti pot enumera clasele de medicamente care se folosesc dar nu te ajuta cu mare lucru pentru ca dozele trebuie stabilite de doctor in functie de bolnav, si mai ales trebuie urmarita evolutia in timp

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, se poate trata, dar nu se poate vindeca. Un pacient cu angina pectorala (adica cardiopatie ischemica dureroasa) va face tratament toata viata pentru a evita un infarct miocardic).

| LilianaSweet a răspuns:

DA DESIGUR consulta un medic si acesta iti va prescrie tratamentul potrivit.Insanatosire grabnik mult SUCCES(funda te rog)