| AFC a întrebat:

Raspuns urgent va rog!

De vreo 2 ore am o senazatie de parca mi-ar strange cineva inima. Am cautat pe net si acest simptom duce la agina pectorala.
Am gasit despre angina pectorala ca, cauzele sunt multimple, dar si amorteala bratului stang. Acest simptom il am si eu. Ce sa fac? Raspuns urgent

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Lizzu a răspuns:

Am avut si eu asa ceva de vreo 2 ori in viata.
Calmeaza-te, in primul rand, si daca ai calciu efervescent prin casa, bea o pastila.
Dizolva o lingura de zahar intr-un pahar cu apa plata si bea-l.
Intinde-te in pat si stai total relaxat cu fata in sus. Relaxeaza-ti muschii bratului si ai trunchiului, ai gatului.

Nu te speria, va trece senzatia happy ok?

| AFC explică (pentru Lizzu):

Multumesc pentru raspuns

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Ţi-aş recomanda să mergi la spital de urgenţă!
Nu mai sta!
Te pup!