| Smileforme40 a întrebat:

Hello TPU! As vrea sa ma ajutati si pe mine intr-o problema: de cateva zile nu mai pot urina normal (sunt fata).Am senzatie de mictiune, dar cand merg la baie nu iese nimic.Atunci cand totusi trebuie sa urinez,jetul este slab si parca nu mai este aceeasi cantitate ca de obicei, cum ar fi fost in mod normal. Oare ce am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Smileforme40 explică (pentru Lynnfield):

Mi-am intrebat medicul de familie si mi-a recomandat Cuminol.O sa vedem daca o sa aiba efect.Multumesc mult de tot!

7 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poate fi o problemă cu vezica urinară, sau o răceală abdominală, ori chiar o infecţie urinară ( dacă ai şi senzaţie de usturime/arsuri ),...

Trebuie să mergi la medicul de familie pentru un control şi, eventual, pentru investigaţii suplimentare/Trimitere la analize/medicul specialist.

Toate cele bune şi multă sănătate.

| Smileforme40 explică (pentru bursuc001):

Multumesc frumos!

| bursuc001 a răspuns (pentru Smileforme40):

Cu plăcere!

Multă sănătate şi o zi frumoasă.

| Fatamuntilor a răspuns:

Poate fi vorba de o infectie urinara sau cistita.Mergi la mediculde familie si solicita un set de analize.
Ceaiul de merisor face bine.