| Uw33Ty a întrebat:

Hello TPU sad Is foartee trista.crying(((((
Imi place de un baiat...si m`am sarutat cu el. si ceva m`a facut sa il iubesc nu sa il plac cum il placeam si, el nu ma iubeste, nu vrea sa fie cu mine. Ma doare asta sad. Ce sa fac ...sa nu mai am starea aceasta de tistrete

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| marilena04 a răspuns:

Hey :* in primul rabnd icnearca sa eviti sa il vezi pentru o vreme pentru ca asa vei trece mai usor peste. ar trebui sa stai mai mult cu prietenele ( iesiti la un suc, cumparaturi, faceti poze, petreceri, uitati-va la filme impreuna etc), cu familia.joca-te cu fratele/sora daca ai desigur, pune-te mai mult pe invatathee hee scoala iti mai ia poate capul de la el laughing fa o plimbare cu rolele, bicicleta.mergi la o piesa de teatru amuzanta, la un film la cinema, i-ati singura niste seriale de comedie ( friends, 2 barbati si jumatate etc ) ca tot vine vacanta mergi la bunici ( daca poti ) si stai ctv zile, citeste orice iti place... thinking orice te face sa te simti bine :* si nu iti fa griji, baieti sunt si vor mai fi. el nu te merita happy chiar nu trebuie sa fi isuparata din aceasta cauza. ei sunt mai "imaturi" si nu prea is idau seama ca ne ranesc uenori ft mult.dar asta e. dragostea neimpartasita doare intr-adevar dar cu timpul vei trece peste :* mult noroc >big grin

Să încerci să te gândeşti la momentele plăcute. cu el sau fără el, nu contează. sau ai putea să cauţi melodii triste, şi ascultându-le să plângi, aşa te descarci. sau să stai de vorbă cu cineva. sau să citeşti/vizionezi/audiez ceva amuzant. sincer şi mie îmi merge foarte rău în dragoste. dar eu aşa fac şi mă liniştesc în cele din urmă. Dacă vrei să vorbim, să-ţi dau mai multe sfaturi eu îţi las ID-ul meu : crazy.girl222. Succes happy.

| Devilady a răspuns:

In primul rand, oricat de mult l-ai iubi, ar trebui sa-l lasi sa decida daca el vrea ceva serios cu tine sau doar s-a folosit de tine.ar fi fost mai urat daca v-ati fi culcat impreuna si daca pe urma te-ar fi parasit.probabil ca el ori nu te-a luat in serios, ori e la varsta la care inca experimenteaza.nu trebuie sa fii trista.incearca mai bine sa dicuti cu el, sa vezi ce ganduri are cu tine iar daca intr-adevar te iubeste iti va spune.

| watervichea a răspuns:

Salut, pur si simplu nu-i atrage atenti si el se va intoarce inapoi, eu deexemplu tot am avut asa problema cu o fata si imi era greu vreo 2 luni dupa aia am facut cunostinta cu o fata care m-a facut sa uit acea durere, incearca aceasta modalitate! Sper ca ti-am fost de folos happy