| Tania_Todea_1997 a întrebat:

Helloo! :* am o intrebare pentru fete
cu am putea scapa de vergeturi m-am ingrasat dintr-o data si m-am si ingrasat cam mult intr-un an m-am inaltat 8 cm si vreo 9-10 kg am pus pe mine am reusit sa dau 7 kg jos dar la varsta mea de 15 ani e cam mult sa am 68, 5 kg
ce remedii pe cat posibil naturiste mi-ati putea da sau de la farmacie sa care se pot prepara in casa multumesc mult! :* ♥

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| UrbanViolent a răspuns:

Vergeturile albe nu mai pot fi scoase decat cu laserul insa pot fi estompate cu masti de argila. Gasesti instructiunile de utilizare in interiorul cutiei de argila, pe care o gasesti la Kaufland. Iti recomand argila la galetusa de la aslavital, e mai practica. Tot la kaufland. Vergeturile rosii sunt vergeturi in primul stadiu de evolutie si pot fi eliminate cu ulei de masline aplicat zilnic. Evitarea vergeturilor se face prin hidratarea pielii si un regim alimentar sanatos, sarac in grasimi. Evita ingrasarea si slabirea brusca.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
De vergeturi nu vei scăpa toată viaţa!
Nu există nici o minune, decât operaţia cu laser.
Te pup!