| Andreea930 a întrebat:

Help! Astăzi de dimineață nu am mâncat până la ora 10 și m-am trezit cu o amețeală de simțeam că cad jos și nici putere simt că nu mai am. Ce aș putea face? Am 18 ani. Sau poate mă simt așa din cauza la cafea? Am băut luni o cafea lungă de la aparat și atunci mă luase căldurile și îmi era rău, eu nu prea beau cafea!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Paul754880338 a răspuns:

Daca ai sesizat ca iti face rau cafeaua, evit-o! Daca sarind peste micul dejun, te simti slabita, nu o mai face! Invata sa iti asculti corpul si el te va asculta si te va face apoi mandra de el!

5 răspunsuri:
| Panamax a răspuns:

Poate ar fi cazul sa-ti faci niste analize sau macar tensiunea.
Sunt zile in care nu mananc nimic pana seara si nu ametesc.

| Andreea930 explică (pentru Panamax):

Mda, aseară nu am mâncat decât o prăjitură

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Lipsă de glucoză în sânge după postul din timpul nopții.
Să mai urmărești fenomenul dacă mai apare.

| JustForFewSeconds a răspuns:

Daca ai probleme cu calciul din corp sau ai probleme cu tensiunea, ai mare grija la cafea. Cafeaua pe stomacul gol in aceste conditii se manifesta asa cum ai precizat tu.

| Andreea930 explică (pentru JustForFewSeconds):

Mda, a fost și de la aparat era tare