| Alecsandra27 a întrebat:

Help!
M-am trezit mai devreme cu o durere îngrozitoare deasupra buricului, însoțită de niște zgomote puternice. Îmi vine sa și vomit. De abia ma mai pot mișca. Ce poate fi? Pana marți nu pot ajunge la medic...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! M ai mult ca sigur ai facut o indigestie puternică, trebuie sa reusesti sa faci treabă mare(caca) ca esti plină si de acolo si zgomotele, trebuie sa dai si vinturi(bășini) dai? Scuze limbajul am scris ca sa intelegi, ce varsta ai? Ia niste colebil si triferment ca sa ajute digestia.Sanatate multă.

| Alecsandra27 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am mâncat niște căpșuni. Trebuie sa îmi vina și menstruația cred ca și de aceea sunt durerile atât de intense. Am luat un Nospa și m-am mai calmat. Am 22 de ani. Mersi mult. Vad ca mi-a scris cineva mai jos "ambulanță". Totuși nu cred ca este atât de grav încât sa ajung acolo, ținând cont ca am mâncat acele porcarii injectate cu fel de fel de chestii.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Alecsandra27):

Nu ai zis nimic de menstruatie, deci clar si de acolo vin durerile, multă sanatate, multumesc pentru fundă, cum te simti?

5 răspunsuri:
| larrii a răspuns:

Parerea mea este ca ai ceva la stomac, daca durerea vine din interior si nu de la un muschi. Daca zici ca sunt si zgomote pot fi de asemenea si intestinele. Poate ai mancat ceva ce nu ti-a priit, nu cred ca e ceva foarte grav.

| Violleta2022 a răspuns:

Indigestie sau intoxicatie alimentara!
Ai mancat ceva rau astazi.
Ti-as recomanda sa vomiti, pentru ca elimini ceea ce nu ti-a priit!
Dupa ce vomiti, bea doar ceai sau limonada.
Evita sa manaci pentru 12-24 de ore.

| IoanaWorld a răspuns:

Ambulanta.