| john_1578 a întrebat:

Help! Ma doare cumplit gatul mai ales la inghitire. Am avut o laringita acum doua saptamani si medicul mi-a dat Augmentin iar acum m-a luat din nou durerea. A fost cu febra pana mare si tuse, care nu s-a potolit pana acum. Febra nu am avut decat 38 iar acum nu mai am si nici puroi nu se vede.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| greieras a răspuns:

Buna John ma numesc Mirela si sunt asistent generalist. te.as ruga sa nu urmezi sfatul lui Misogin pentru ca a urma un tratament cu Augumentin ink 2 saptamani e moarte curata sad iti distruge mucoasa stomacala, flora intestinala si o sa ai simptome digestive gen greata varsaturi ameteli...asta ca o paranteza referitor la un raspuns concret este bine sa mergi inca o data la medicul de familie iti poate da niste pastilutze masticabile ( de supt) pentru gat. este posibil sa te fi pricopsit cu o rana( din cauza frecventei tusei) pe tractul bolului alimentar (inghitutura de mancarik). sper sa te faci bine. Succes!

1 răspuns:
| mgtow a răspuns:

Mai urmeaza tratamentul 2 saptamani sau pana cand ti-a zis medicul apoi mergi la el daca nu te simti bine.