| anonim_4396 a întrebat:

Hey, am 13 ani si vreau sa pun o intrebare.
Acum 3 ore m-a apucat o durere suportabila lângă osul soldului (nu este deasupra ci fix langa)
Nu știu ce este sau de ce m-a doare. Mama a spus ca este apendicul. (Eu m-am uitat pe net iar acolo zicea ca apendicul este deasupra osului soldului)
Sincer chiar îmi este frica de doctor sau de gândul ca s-ar putea sa m-a operez...
Va rog dacă știți ceva sa ma ajutati!
Eu cred ca nu este apendicul deoarece știu destul de bine corpul uman iar apendicul, cum am zis și mai sus este deasupra osului soldului.
Deci întrebarea este
De ce m-a doare? Ce este? Ce trebuie sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| alin131 a răspuns:

Poate fi durerea de ovare, tu devenind femeie usor usor.

La apendic este o durere care radiaza, si se lasa de la piciorul drept in jos.

Oricum cel mai bine iti poate spune un medic.

Ar cam trebui sa mergi cu mama ta la un spital.

Sa iti iei cu tine un antibacterian si din cand in cand sa iti dai pe maini, pentru ca la spital sunt multi pacienti si sa nu contactezi ceva de pe vreo clanta de usa sau altceva pe care pui mana si poate duci la ochii sau la gura.

Daca e durerea de ovare, nu te opereaza, stai linistita.

Ma rog pentru tine sa iti revi.

Sa imi spui daca te mai doare in 15 minute de acum.

| alin131 a răspuns:

Ar trebuie sa te lase in 5-10 minute durerea Roxana.

| Dove04 a răspuns:

Buna,nu poti sa stii ce ai pana nu te duci la medic eu am avut apendicita la stomac si nu aveam decat dureri ingrozitoare de stomac, poate te-ai lovit si nu ai simtit pe moment, dar du-te la doctor, daca o fi sa te operezi sa stii ca si eu mi-am facut griji dar de abia am simtit putina durere la sfarsit. Sper sa-ti treaca.