| halucazu a întrebat:

Hey.
Am o problema la picior: de o saptamana imi este unflata laba piciorului stang si ma doare cand calc.
Ce-as putea face sa-mi treaca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Are dreptate alexa cu foaia de varza! Sa stii ca da rezultate: Ia foi de varza si zdrobeste-le cu batatorul de carne sau cu altceva ce ai la indemana, apoi pune-le pe locul dureros si acopera cu o fasa, sau o bucata de panza. Poti s-o lasi si peste noapte sa-si faca efectul!

| RappK a răspuns:

Leaga`te cu ceva.sa fie strans...vezi ca se gaseste la farmacie un fel de batà elastica.defapt e un elastic lat care tine strans la piciortongue

| BingBang :D a răspuns:

Faci o vizita la doctor, pui gheata, exista o fasa speciala care tine piciorul strans, te dai cu creme. Probabil ai o entorsa big grin
funda?

| claum01 a răspuns:

Poate l-ai rupt. Du-te la spital a te consulte un doctor.

| allexxa a răspuns:

Pentru ca sa ti-se densufle piciorul pune o foaie de varza si apoi leagate cu ceva acolo si tino ceva timpwinking. La mine a dat roade. Sper ca si tie sa iti fie de folos.Sa te faci bine repedehee heekisskisskiss

| Ram_6376 a răspuns:

Repede la medicul de familie si va sti el ce trebuie sa faci!