| PrisonBreak112 a întrebat:

Hey, am pus o întrebare în legătură cu fumatul. M-am apucat de fumat și a creat dependenta dar pe mine nu asta ma intereseaza
Daca Domane Ferește fac o forma de pneumonie și trebuie sa fac radiografie se vede ca fumez? Adică pe radiografie se vede fumul de țigară? As dori răspuns de la cei care au mai făcut.
Sau cu ce as putea sa îmi potolesc pofta de nicotina. Fumez undeva de la o săptămână 3 săptămâni asa. Mulțumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu se vede pe radiografie esti prea tanar in ale fumatului.
Totusi dupa modul in care ai pus intrebarea esti mic de ani, de ce te-ai apucat de fumat? nu stii ca nu este sanatos si mai ales nu e indicat sa fumezi in perioada asta a covidului in care totul este complicat, ne-a complicat vietile.
Ai nevoie doar de vointa multa ca sa te lasi de fumat si de nimic in plus, sa nu te mai apropii de tigari, de fumat iar daca ai un anturaj care face asta sa iti cauti alti oameni care nu fumeaza, ce ti-am zis eu te ajuta garantat sa scapi de fumat, dar trebuie vointa cum ziceam.

| Cosmin86 a răspuns:

Si daca se vede, care e problema?
Vorbesti de parca ai fi un copil mic.

| PrisonBreak112 explică (pentru Cosmin86):

Man ai mei nu știu ca fumez? Fumez de vreo 2 săptămâni și ai mei nu știu

| suntserios a răspuns (pentru PrisonBreak112):

Tot trebuie sa afle odată, nu?

| PrisonBreak112 explică (pentru suntserios):

Acel odată sa speram și sa zicem cât mai târziu. Măcar pana fac 18 ani adică anul viitor în Martie

| suntserios a răspuns (pentru PrisonBreak112):

Unde e problema? Sa îți asumi ca fumezi nu e asa cool ca trasul din țigară?

| Cosmin86 a răspuns (pentru PrisonBreak112):

Ai uitat sa spui ca locuiesti cu parintii laughing

| Legion7X a răspuns:

De ce fumezi man Crezi că ești mai special, Vrei să îți faci prieteni și să fii la sentiment de grup?
posibil dă un anumit rezultat la nivel de integrare din punct de vedere psihologic dar, asta nu te transformă într-un om diferit. Este un viciu de turmă pentru fumuri în cap.

| Dana2103 a răspuns:

Nu se vede pe radiografie laughing
Exista gume cu nicotina, poti incerca la farmacie

| nicu991 a răspuns (pentru Dana2103):

Acum ca fumator incepator nu i se vor vedea efectele nocive asupra plamanilor insa in vreo 5-10 ani o sa ne intrebe de ce oboseste la cel mai mic efort, dar atunci n-o sa mai dea cu subsemnatul fata de parintii lui. rolling on the floor

| Bunacfbnbv a răspuns:

Incarca ti timpul cu hobby urile tale favorite