| xbewslovesblack a întrebat:

Hey astazi am avut febra si inca am dar faza ciudata e ca nu ma doare gatul sau nu imi curge nasul. Si pana acum nu am patit asa ceva gen sa am febra da sa nu ma doara gatul sau sa imi curga nasul. Ce credeti ca e? Sa ma impacientez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| OchisorVisator a răspuns:

Poate o insolatie sau ceva? Stres sau oboseala? Incearca sa dormi, si daca febra persista, poate vrei sa vezi un doctor.

| TeoJoy a răspuns:

Eu personal cred ca e ori de la oboseala, ori de la stres, ori chiar si de la caldura de afara. Si eu am mai patit asa din aceste motive, am luat medicamente impotriva febrei si mi-a trecut. Ia si tu ce medicamente stii tu ca iti iau febra, iar daca pe maine la aceasta ora nu iti trece, du-te la medic. Nu te impacienta, ai grija de tine si vezi cum evolueaza lucrurile. Nu are ce sa fie grav, dar e mai bine sa mergi la medic daca nu iti trece sa iti dea tratamentul de care ai nevoie. Succes si sper sa te simti bine!