| Cirstea-Scorpan_Otilia-Andreea_1999 a întrebat:

Hey,astazi mi-au pus aprat dentar si nu m-am prea acomodat si putin ma doare ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bdtd04 a răspuns:

Este normal sa te doara. Te va durea si maine, iar poimaine, durerea va incepe sa dispara. Nu poti face nimic pentru a nu mai simti durerea. Te vei acomoda cu el mai repede decat crezi :*

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

O sa te doara vreo cateva zile apoi usor, usor dispare durerea

| Felys a răspuns:

Sa suporti, obisnuieste-te cu gandul ca il vei purta minim 2 ani

| Cirstea-Scorpan_Otilia-Andreea_1999 explică:

Merci pentru ajutor