| RoseOfTheFire a întrebat:

Hey buna am si eu o problema as vrea sa ma ingras si nu stiu ce sa iau va rog spuneti-mi si mie ce remedii sunt :sirop, pastile orice numai sa ma ingras sau ce sa mananc ca sa pun pe mine? am 1.63 si 44 kg

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| lplostonyou a răspuns:

Arati foarte bine, eu in locul tau nu as mai bea nici un sirop, arati perfect asa.

| Ucigasuldeprostie a răspuns:

Am si eu aceasta problema. Dar eu nu prea am ce face deoarece am metabolismul rapid. Adica, corpul meu fonsuma foarte repede energia din hrana in loc sa o acumuleze in organism eu am 1, 80 si fluctuez intre 65-70 kg... mai mult nu se poate. Cu varsta vei lua oricum in greutate. Eu am 22 de ani.

| Ucigasuldeprostie a răspuns:

Pai tu vrei sa iti deformezi corpul doar ca sa taca altii din gura? Nu ar fi mai simplu sa ii ignori si sa iti vezi linistita de viata?

| RoseOfTheFire explică:

Aha ok mersi am sa incerc cu toate sa mananc mai des si de maine ma apuc de sport happy

| RoseOfTheFire explică:

Stiu dar lumea imi spune ca ce mananc de sunt slaba si nah ma consum as vrea sa fac ceva sa le inchid gura sa nu mai vorbeasca de unii si de altii dar asa e la tara lumea vorbeste vrute si nevrute...

| RoseOfTheFire explică:

Ba da dar ma simt prost cand ii aud ca vorbesc despre mine si in loc sa isi vada de treaba lor se preocupa mai mult de mine sad dar totusi cam 4 kg daca as mai pune as fi bine.

| RoseOfTheFire explică:

O sa incerc imi cumpar maine de la farmacie

| jerrygabrielle a răspuns:

Sunt anumite vitamine pentru asa ceva dar iti recomand sa mergi la medicul de familie pentru ati prescrie ceva sigurbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu incerc acelasi lucru de cativa ani dar degeaba, totul tine de metabolism, dar daca vrei poti incerca cu vitamine, suplimente, ori incearca sa mananci cat mai des dar cel mai indicat e sa te apuci putin de sport asa iti poate creste si masa musculara putin nu tare ca la baieti evident si in felul asta iei si in greutate si iti modelezi uniform corpul deoarece ma indoiesc ca vrei sa te ingrasi si sa se depuna totul la burta de exemplu si sa fie inestetic. Sper ca am fost de ajutorwinking

| crysmaria a răspuns:

Buna!:*

si eu am 1.60 si am avut 44 de kg.sad am luat vitamine si tot nimiclaughing
dar mi-a zis cineva ca peritolul este foarte bun
iti recpmand sa incerci peritol sirop de 3 ori pe zihappy
este in jur de 5 leihappy
de cand am luat peritolul m-am ingrasat laughing
am fc burtica... fund marelaughing)
si sunt foarte multumita:X
sper sa iti fie de ajutor draga mea:*:*:*:*

fundita:X

:*:*

| crysmaria a răspuns:

Ti-am zis
happy
incearca peritolhappy

:*

| Kristyna75 a răspuns:

La inaltimea de 1.63 si 44 kg nu esti deloc slaba esti chiar bine...eu am cam 1 65 si in jur de 45 de kg asa ca stai linistita acum depinde de cum ai corpu' format