| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Cred ca am o problema...Nu stiu cum sa va explic dar o sa incerc.Cam prin luna mai am racit.Era o raceala normala:tuse,durere in gat, oboseala.Dar mai erau si niste dureri de cap.Nu le-am acordat atentie prea mare.Asa,raceala a trecut dar durerile de cap au ramas.Durerile nu sunt constante. Sunt cred ca niste spasme in zona fruntii si a tamplelor, dar sunt dureroase.Sunt pentru scurta durata si apar in momente diferite.Dar de cateva zile am observat ca atunci cand incerc sa ma concentrez la scoala sau sa imi amintesc ceva mai tare atunci apar durerile. Tatal meu stie despre ele, dar cand ziceam ca o sa mergem la doctor atunci durerile mai dispareau sau trebuia sa anulam programarea.
Nu stiu ce sa fac.Adica o sa merg la doctor, dar nu prea stiu la ce sa ma astept.La scoala stau uneori si ma uit la foaia goala deoarece nu reusesc sa imi amintesc nimic depre cum se faceau exercitiile si imi este frica ca aceste dureri de cap sa nu cauzeze o depresie deoarece in ultimul timp ma enervez (NU imi tai venele sau ceva de genu!)
Oricum astept parerile voastre! Apropo sunt fata si am 14 ani.Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| irina101 a răspuns:

Ar trebui sa mergi de urgenta la un doctor, poate fi vorba de ceva foarte grav...la un moment dat si pe mine ma dureau foarte tare tamplele si pur si simplu mi le masam cu varfurile degetelor si imi trecea.un sfat care poate te va ajuta:nu te mai gandi la faptul ca te doare, fii atenta la acel test.fii sigura ca nu vei mai simti nimic...eu asa fac.si eu am tot 14 ani

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuie să mergi la medicul de familie.
Pa, pa.

| IlincaToma a răspuns:

Trebuie neaparat sa faci un RMN, posibil o sinuzita.

| AmericanHistoryX a răspuns:

Poate e o infectie bacteriana(raceala e virala)...ar trebuii sa mergi la medic sa nu cauzeze ceva mult mai serios decat o depresie