| Ionut46523 a întrebat:

Hey, deci am cumparat niste pastile pentru slabit: Visislim Light si Fitness dar auzit ca daca slabesti de la ele pui acele kg inapoi..si nu vreau asta, dar nu vreau nici sa le arunc. Ce sa fac sa iau pastilele dar fara sa pun acele kg inapoi? Ceva exercitii fizice imi recomandati? La noi in oras nu este sala ca era ma duceam.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| hhhpyter a răspuns:

Hei! Iti sugerez sa incepi cu exercitii de forta si le faci cat de des poti: flotari, genoflexiuni, tractiuni si variatii ale ascestora. Iti poti face un program de forta si rezistenta iar dupa ce te obisnuiesti poti adauga si cardio, iar daca mentii antrenamentul sigur nu o sa pui la loc kg pierdute. Bafta!

| Ionut46523 explică (pentru hhhpyter):

Aha...si deci daca fac exercitii de forta si mai iau si pastilele acelea + mancat sanator...am sanse?

| hhhpyter a răspuns (pentru Ionut46523):

Da, in mod natural se poate slabi 1 kg pe saptamana, fara nici un pericol medical. Spor la slabit!

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu exista pastile pentru slabit,slabesti cand manci putin, cu cat manci mai putin cu atat slabesti mai repede, logic ca pui ls loc daca iar bagi in tine calorii fara nr, sportul nu slabeste, sportul creste rata metabolica dar fara o dieta degeaba faci sport, e ok sa alergi si 30 de minute pe zi ca inceput

| Mihaelablabla a răspuns:

Ideea este ca tu vei pune acele kg imediat ce renunti la pastile. Cam asa e la ele. Cat timp le iei, slabesti, dar devii sclav la ele imediat, si oricat de bine suna ideea de a fi slab, mai bine te chinui cu sportul si mancarea sanatoasa!
Sunt pe Youtube diferiti instructori de fitness care iti arata exercitii pe care le poti face acasa, fara a cumpara aparate sau alte lucruri.
Spor mult si rabdare multa!
Daca vrei, te pot ajuta cu mai multe sfaturi legate de rabdare prin mesaje.