| dani97 a întrebat:

am 16 ani si am fimoza. vreau sa imi incep viata sexuala! pot face sex daca am fimoza? stiu ca singurul tratament este circumcizia, dar nu vreau sa se ajunga acolo! URGENT. mentionez ca nu pot,, decalota" nici cand este moale straight facestraight facestraight facestraight face:

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu poti face sex daca ai fimoza, fiindca risti sa faci parafimoza, complicatie grava care necesita tratament chirurgical urgent, altfel duce la necroza capului penisului.

| mona a răspuns:

Nu poti, trateaza-te mai intai

| ReiVaN a răspuns:

Eu am facut circumcizie la 4 ani. Atunci am avut cosmaruri cu spitale, dar dupa ceva timp mi-am dat seama cat de norocos am fost ca parintii au luat decizia asta in loc sa ajung la...o varsta cu fimoza.
Fa operatia, stai 1 luna pe tusa si nu mai ai probleme o viata.

| Morphines a răspuns:

Draga Dani, stiu exact problema despre care vorbesti, fiindca cunosc pe cineva care a avut fimoza acum cativa ani. Singura solutie este sa mergi la spital. Nu vei putea face sex, evident fiindca ai risca prea mult. Ai grija, fiindca s-ar putea sa ai problem pe viitor cu asa ceva, asa ca recomandarea este sa mergi la medic. In mod normal de vor opera, dar pe cunostinta mea n-au operat-o. In schimb... Nu-ti fie rusine, desi cu siguranta Iti este, dar n-o sa castigi nimic stand si asteptand. Succes!winking

| bogdandinro a răspuns:

NU eu am avut cand eram mic dar printr-o operati a fost ok dupa aia

| Anonymous112 a răspuns:

O sa et doara pe tine. Iti sugerez sa mergi la un medic urolog

| Eusebiu_Victor_1987 a răspuns:

Iti place sa te repeti!? Ti-am dat un rasp la intrebarea astahappy
Daca nu te-a multumit raspunsul, apeleaza la un medic urolog!

| Alexutzu1996 a răspuns:

Frate am avut fimoza pana la varsta de 9 ani... apoi am fost operat la spitalul de copi din Bucuresti, si acum am 17 ani cu un penis normal marime 15cm grosime 4-5 habar n-am... si da am viata sexuala inceputa, singuru sfat, du-te opereazate, operatia e mai mica decat aia de apendicita rolling on the floor bafta!

| BiruCristian a răspuns:

Nu fa cea mai mare prostie din viata ta. Circumcizia este o mutilare cu efecte dramatice. Este considerata o mutilare de gradul 1. , foarte grava. Circumcizia trebuie desfiintata.