| meee3 a întrebat:

Am aproape 14 ani, menstruatie, 52 kg, 1, 68 m si nu am sani aproape deloc. Vreau sa spun ca nici macar nu se observa. Colegele au inceput sa rada de mine si nu mai supor. Sunt singura din clasa in situatia asta. Nu stiu ce sa fac. E normal sa nu am sani dar sa am menstruatie? Nu mai inteleg nimic. Ma scuzati daca am gresit categoria.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dreamgirl94 a răspuns:

Ideea este sa te accepti pe tine insati. Daca crezi ca ai o problema poti merge la endocrinolog, iti poti face niste analize la hormoni si sa i explici problema ta.Sa stii ca valoarea unei fete/femei nu sta in dimensiunea sanilor.Stiu destule "balonate" ce sunt proaste ca noaptea sau fete fara sani ce stau cu tipi super faini si sunt super de treaba. Daca alea rad de tine sunt niste proaste.

4 răspunsuri:
| Diiana232997 a răspuns:

Nu te ingrijora, fiecare corp se dezvolta in ritmul sau.Am o prietena care la 14 ani nu avea deloc sani dar pe la 15-16 au inceput sa-i creasca si acum sunt mai mari ca ai mei laughing Ai putina rabdare, nu le baga in seama pe colege, sunt sigura ca nici ele nu au cu ce sa se mandreasca.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Mda, situaţia este relativ normală happy
Trebuie doar să ai RĂBDARE şi vei vedea că sânii tăi vor mai creştewinking

Sânii se dezvoltă până pe la 18-20 de anişori, apoi se mai măresc/dezvoltă la/după prima sarcină.

De asemenea, e posibil ca sânii mici să fie o caracteristică fiziologică - mai ales dacă mama/bunica ta au sâni mici ( de obicei, se "moşteneşte" ).

Toate cele bune.

| corbulalbrosu a răspuns:

Marimea sanilor este de natura genetica asa ca nu se poate interveni decat pe cale chirurgicala pentru a-i mari si a-i face mai fermi decat prin implanturi cu silicon.Multi barbati apreciaza sanii mici care incap in causul palmei si astfel se pot juca cu ei mai in voie decat cu cele de tipul ugerelor. Majoritatea femeilor se confrunta cu diferenta de marime insa aceasta devine cu adevarat deranjanta doar cand diferenta este prea evidenta.Fii multumita cu ceea ce te-a dotat natura deoarece acel barbat care te va iubi cu adevarat nu va baga in seama aceste "defecte" minore. Pa, pa.

| SkyPilot a răspuns:

Da, am vazut si femei mature practic fara sani. Le-au crescut cand au avut copii.
Nu iti face probleme. Daca sunt mari, sanii iti vor sa in drum cand faci sport, se lasa sau poti face vergeturi. Nu e nici o graba, vor creste la vremea lor. Iar daca nu vor fi mari, iarasi nici o problema, multor baieti le plac sanii mici dar fermi si cu forma frumoasa, cat sa incapa in palma.
Fii multumita cu ceea ce esti si ignora-le pe rautacioase.