| NobodyUnderstandMe a întrebat:

Am o intrebare care ma cam pune pe ganduri...
Deci...ma doare burta in partea de jos si imi vine sa vomit.
Ultima data cand am facut sex a fost acum aproape o luna.Am facut neprotejat, dar si eu si el stim ca nu a ejaculat si mi´a venit si menstruatia.Doar ca nu stiu ce sa cred... oare as putea sa fiu insarcinata?
Plz help! straight face ah da...cine ma lamureste primeste funda :-

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Teoretic ai putea fi insarcinata. daca sunteti siguri ca n-a ejaculat, tot ramane un risc destul de mare de sarcina (intre 4 si 27%, in functie de perioada ciclului menstrual in care te gaseai). Totusi, daca de la ultimul contact sexual ai avut o menstruatie normala, regulata si identica din toate punctele de vedere cu celelalte, atunci posibilitatea de sarcina este minima si poate ai o indigestie.

| aaluuy4 a răspuns:

Daca zici ca ti-a venit menstruatia, e posibil sa nu fie sarcina. Dar nu intotdeauna e valabila asta, sunt unele femei carora le vine in continuare.
Cel mai bine cumpara un test de sarcina de la farmacie.
Daca vezi ca tot mai ai dureri, mai bine ai merge la un doctor, sau chiar la ginecolog daca iti recomanda, pot fi alte probleme, nu neaparat sarcina.
Deci. Medicul e prioritar in astfel de cazuri.

| AddA_2998 a răspuns:

Pai casa fi mai linistita fa un test de sarcina...