| Alexia20 a întrebat:

am o problema, eu beau zilnic 2 litri+ de apa zilnic dar mama mea imi spune ca nu e bine sa beau atata apa deoarece mi se lărgeşte stomacul. E adevarat, sau pot sa beau in continuare 2 litri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Eu ce dracu sa zic ca beau cate o cana de 1 litru la masa? Si mananc cam de vreo 3 ori pe zi, mai ales daca mananc sarat laughing aia e

| Morenna10 a răspuns:

E foarte bine sa bei 2 litri pe zi, nu iti largeste stomacul

| Syndre a răspuns:

Prostii, e chiar indicat. Majoritatea personelor din ziua de azi nu beau destulă apă și ca urmare sunt deshidratați și nici măcar nu sunt conștienți de lucrul ăsta.
Ăia 2l de apă îi bei pe parcursul unei întregi zile, nu odată, deci nu văd logica mamei tale. E chiar indicat să bei minim 2l de apă pe zi, așa că nu-ți fă griji. happy

| shainitainii a răspuns:

Continua sa bei la fel de multa apa caci nu e rau ce faci ci din contra, foarte bine. ♡

| dhgrufgyrjk a răspuns:

Ti se largeste stomacul daca bei apa dupa ce maninci. Trebuie inante de ma cu 30 min si dupa masa cu 40-50 min. Si sa stii ca este foarte bine pentru sanatate sa consumi de 2 l apa zilnic. Eu nici macar 1 l nu pot bea :/