| DubstepQueen a întrebat:

Hey TPU!
De curand(cateva ore)ma doare in partea dreapta jos.Nu ma doare altceva.
De la ce poate sa fie?
Apendicita nu cred ca e, deoarece nu ma doare piciorul si nu vars...
Deci ce e?
Funda:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Dana211 a răspuns:

Cu siguranta te doare un ovar, cel mai probabil pentru ca ai stat in frig

| PulbereDeStea a răspuns:

Daca nu te doare altceva este greu de spus. Poate fi hernie. Poate fi de la ovare.Vezi cum te simti urmatoarele zile(poti sa te astepti la febra, dureri de cap, greturi, varsaturi dureri de burta), si mergi la doctor, daca nu iti trece.

| DubstepQueen explică (pentru PulbereDeStea):

Am mers.
El nu crede ca e de la apendicita, ci ovare.
Nu stiu.A zis sa ma duc la cineva mai expert!
A da!
Am 11 ani.

| PulbereDeStea a răspuns (pentru DubstepQueen):

Avand in vedere ca ai 11 ani poate te-ai racit la ovare. Ar mai fi infectie la intestin sau ceva de genu, dar asta este ceva mai complicat si cred ca esti prea mica pentru a avea asa ceva. Dar oricum mergi la doctor, ca niciodata nu se stie.