| SuperGirl122222222222 a întrebat:

De curand mi-am facut control oftalmologic. Acum am primit ocharii. Vreau sa stiu de la cei care au probleme de vedere. Am primit pt ochiu drept, pt ca nu vad la distanta.Am primit 2, si mi s-a dat 1.50.problema e ca mi-am pus ochelarii la ochi.Dar ametesv rau de tot. Imi vine sa greata. Am miopie la ochiu drept.Intrebarea mea e. Acest discomfort va trece vreodata? Ma gandesc ca poate fi pt ca e prima data cand port ochelarii? Sau pana cand se obisnuieste ochiul meu. Voi prima data ati avut aceleasi simptome?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bucuresti_Rutare_1994 a răspuns:

Da, trebuie doar sa se obisnuiasca ochiul cu lentila. In aproximativ 7 zile nici nu vei mai observa. Totusi nu ii purta non-stop doar ca sa te obisnuiesti.

1 răspuns:
| Hemera a răspuns:

Daca porti ochelarii cam 3 zile si ai permanent simptomele astea mergi inapoi la medic.Si eu am mai patit din astea si nu trece. Ochilor tai nu le plac acele lentile si pace.Trebuie sa te simti comod si daca e prima data cam o ora ar trebui sa fie aiurea.Doar tu si ochii tai stit cum e mai bine, sa ii asculti ca altfel se supara pe tine si nu cred ca vrei sa ajungi la urgente ca ai lesinat happy
Crede-ma pe cuvant, am ochelari de 15 aniwinking