| Noname232 a întrebat:

Hey Tpu.Sunt fata si am 17 ani iar in ultima vreme cand stau culcata imi apare o umflatura pe abdomen in partea dreapta jos. Putin mai jos de buric.Nu ma doare, nu ma afecteaza cu nimic dar ma deranjeaza mereu cand se intampla asta.In seara asta cand am atins locul s-a simtit extrem de tare, ca si cum as avea o piatra acolo dar umflatura a disparut imediat ce am atins-o cu mana.Ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la doctor! Si, in caz ca ai cautat pe internet un raspuns, sa stii ca doar medicul iti va putea spune cu exactitate ce ai. Noi nu suntem in masura sa iti dam un sfat destul de bun sau care sa te ajute.

| andreeahtml a răspuns:

Daca nu te deranjează și dispare probabil este doar mușchiul contractat (încordat). Nu știu nici eu exact, dar daca incepe sa te doară sau sa te deranjeze trebuie sa te vadă un medic