| NicoDidi14 a întrebat:

Heyy TPU as vrea sa ma ingras am 14 ani am 1.65 inaltime si 46 kg, vreau sa am macar 50 ma puteti ajuta? Dau fundita la toate raspunsurile luate in serios promitt! Imi spuneti?big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dedeo09 a răspuns:

Asa ziceam si eu, nu„ti fa grij, e mai bine asa, asta insemna ca au un metabolism foarte bun, peste cativa ani nu o sa mai vrei sa te ingrasi. esti foarte ok asa! (fa sport mult ca o sa te ajute sa te mentii in forma)

5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Spune "sa iau in greutate" nu "sa ma ingras". Desi mi se pare ca nu ai nevoie nici de asta. Daca ti se pare ca esti prea "firava", fa atletism sau inot si adauga mai multe proteine in alimentatie - carne, leguminoase uscate (fasole, mazare, etc.), lactate, oua. Dar ai grija, nu te ingrasa!

| Azµre a răspuns:

Nu te îngrași la 14 ani ești în creștere, riscul să provoci dereglări hormonale datorită unei alimentații neechilibrate este foarte mare!

| MrAlex a răspuns:

"lumea" vrea sa slabeasca si tu?
Esti foarte bine asa, chiar foarte bine happy

| RuxyzLOL a răspuns:

Mananca mai mult happy pizza..cartofi etc big grin

| Ione23 a răspuns:

Pai.daca chiar iti doresti asta ar fi cazul sa mananci mai mult:*