| painkilleeer a întrebat:

Hi. As dori sa imi pun flash in ureche. Am deja gaura de la cercei,si am auzit ca pot eu singura sa mi-o maresc usor usor cu scobitoarea,bete de urechi etc. Vreau sa stiu daca risc sa imi fac singura,sau e mai bine sa merg la un salon,si daca poate sa imi curga sange daca mi-l pun, sau daca poate sa se infecteze.Si flash-ul as dori sa fie nici prea mic nici prea mare, mai degraba potrivit cat urechea (3-4 mm).Cei care aveti, as vrea sa va ascult parerile. Multumesc mult.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

De ce nu incerci, mai bine, cu un cui ruginit? Tot efectul ala-l are!

| endorphins a răspuns (pentru ardnaxur1961):

rolling on the floor))))))))))))))))))))))) best answer ever!

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Nu am aşa ceva, însă are o vecină de a mea. Am văzut întâmplător într-o zi, în timp ce aşteptam împreună autobuzul şi a început să-mi povestească. Ea şi-a făcut iniţial gaură pentru cercel, apoi a mărit-o singură folosind întâi o scobitoare, apoi băţ de curăţat urechile, apoi altfel de ace, sau nu ştiu exact ce spunea că sunt, dar în orice caz era ceva comandat de pe Internet. A durut-o la început, dar a folosit creme şi dezinfectante. Trebuie să iei toate măsurile de igienă fiindcă altfel rişti să faci cine ştie ce infecţie. Dacă nu eşti prea curajoasă de fel, îţi recomand să mergi la un salon specializat să ceri ajutorul acolo, dar dacă nu îţi e teamă, poţi proceda ca şi amica mea. Totuşi, nu uita că o gaură obişnuită poate dispărea dar una mai mare, cu greu...

Sărbători Fericite!

| AnonimaOk a răspuns:

Buna.
Eu nu am, insa o prietena de-a mea are. In orice caz, nu ar trebui sub nicio forma sa faci chestiile astea acasa pentru ca risti sa faci vreo infectie, vreo cuptura sau alte minuni. Mergi la un salon, asta e varianta ideala dupa parerea mea. Nu cred ca vrei sa ai astfel de probleme care nu doar ca sunt inestetice, ci si destul de dureroase.
Asta e parerea mea...winking

| SmokeyEye a răspuns:

Perforatorul pentru foi?
Știi cât de enervante o să fie chestiile alea? Când o să alergi, vântul va fluiera prin gaură și o să tot auzi un vâjâit de o să te doară capul până te înveți.

| marinaa9 a răspuns:

Nici sa nu te gandesti sa iti largesti gaura pentru flesh cu scobitoare ( eu am facut asta si nu o recomand nimanui, se infecteaza si doare ca naiba.Foloseste expandere si lubrifianti sau ulei si atentie: nu forta urechea brusc

| Adramelech_Satana_1998 a răspuns:

Deci,nu te risca sa iti faci flash cu scobitori sau alte prosti.Sunt expendere si cornuri pentru ati mari gaura din ureche.Am flash de 18eu si l-am facut cu un prieten.Foloseste spirt, si da o sa iti curca sange, dar daca lucri curat nu o sa se infecteze. Tine un expender timp de minim 1 saptamana. Fundita?

| S._Andreea_Erika_2001 a răspuns:

Heii. Eu am flash si mi-am marit gaura cu un expander. Incepi de la unul mai mic, pana la unul mai mare si nu te va durea. daca iti fortezi urechea si-ti bagi direct unul gros, o sa iti curga sange si o sa mori de durere. Eu zic sa nu folosesti scobitoare, betisoare de ureche, etc. fiindca nu prea e normal happy

| JoKeRuLMichael a răspuns:

NU fa asta nu merita