| anonim_4396 a întrebat:

Hormonul testosteron creste in timpul masturbarii la femei? Masturbarea poate provoca dereglari hormonale de testosteron?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

1.) Hormonul testosteron creste in timpul masturbarii la femei?
Raspuns corect... NU.
2.) Masturbarea poate provoca dereglari hormonale de testosteron?
Raspuns corect... NU.
Multa sanatate!

8 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Si femeile au testosteron, chiar dacă valorile acesteia nu le depășește pe ale unui bărbat. Totusi, testo poate fi mărit dacă te masturbezi in exces si Da, dereglarile devin evidente.

| RobertMoon a răspuns:

Testosteronul există și în corpul femeilor, doar că este nesemnificativ și nu îți poate face niciun rău. Daca erai băiat înțelegeam întrebarea, dar ca fata nu ar trebui sa pui problema testosteronului.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu exista asa ceva.

| Bozgi200 a răspuns:

Nu au treabă hormonii cu masturbarea.

| JUNNKiE47 a răspuns:

Nu, nu crește, femeile produc mult mai puțin testosteron decât bărbații, și îl au la un nivel aproximativ constant mai tot timpul.

| Ansodshsjxbskxbbz112 a răspuns:

Da stiu cum e mi s-a întâmplat si știu ca de atunci am devenit foarte perversa deeeciiiii...

| candyxxo4 a răspuns:

Testosteronul este numai la barbati, doamne.

| anonim_4396 explică (pentru candyxxo4):

Nu e adevarat