| qieiqpalz a întrebat:

I need help :/ pe mine ma doare capul simt ca parca ma impunge cineva cu ceva in cap sad cred ca la masea am probleme nu ma spal foarte des pentru ca am presimtirea ca sora mea imi tot umbla la periuta si o baga prin wc ..ma spal cam de 5 ori pe sapt aia fiind dimineata am luat tratament mai am azi ultima zii si inca ma doare. oare cat ar costa dentistul sa imi zica daca e grav sau ceva

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| artemidak a răspuns:

1.Mergi la desntist.
2.Lasa periuța veche, la vedere, ca sora ta sa creadă ca o mai folosești, dar i-ați alta și ascunde-o.

| davedavedave93 a răspuns:

Controlul inițial la dentist costă în jur de 50 lei. Schimbă periuța și rezolvă-ți problema cu sora dumitale sau ține-ți periuța undeva unde să nu știe ea, dacă vrei chiar închisă undeva unde nu poate ajunge ea. Spală-te de 2 ori pe zi (dimineata si seara). Mergi cât de repede la stomatolog (dentist) fiindcă e posibil să existe o infecție/carie la o măsea, lucru care îți poate provoca dureri și alte complicații. Succes!

| qieiqpalz explică (pentru davedavedave93):

Ok o sa vad ce pot sa fac sa ajung cat mai repede la dentist