| Taetae58 a întrebat:

Ieri am facut a doua doza de pfizer iar seara m-a apucat cu febra si frisoane..am luat paracetamol iar astazi am fost mai ok dupa care catre seara iarasi a inceput febra.Ce spuneti s-ar putea intampla ceva rau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| eckblume a răspuns:

Asa reactioneaza organismul tau dupa vaccin. Eu la prima doza nu am avut nicio reactie. Nici umarul nu m-a durut. La rapel s-a schimbat situatia -》noaptea au inceput frisoanele, febra, durerile musculare. Am luat doar paracetamol sa imi scada febra. M-a tinut febra vreo doua zile. In acest timp am stat in pat, m-am odihnit fiindca aveam stare de somnolenta. Am luat vitamina C, am baut mai multe lichide si mi-am revenit. Sa deschizi fereastra sa ai aer in camera.
Nu te speria. Sunt foarte multi oameni care patesc ca tine. Ia o pastila care iti scade febra de obicei. Va trece. Poti intra pe un grup de f b destinat persoanelor vaccinate sau care urmeaza sa se vaccineze. Sunt persoane care isi descriu toate experientele.
Daca iti va trece in 2-3 zile suna medicul de familie sa il anunti.

10 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Nu! Dar o să-ți cadă! Chestia!
laughing

| gabicoo a răspuns (pentru gabicoo):

Fii serios omule! Sunt efectele secundare ale vaccinului! Eu am avut de suferit timp de trei zile! Și atât!

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru gabicoo):

Da, confirm, asa se intampla. Se usuca si cade.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic.
O sa treci prin simptomele vaccinului si vei merge dupa linistit la cinema.

Răspuns utilizator avertizat
| AnOnImuSS1 a răspuns:

Salut,in principiu vaccinul contine virusul cu un adaos de anticorpi in concluzie efectele secundare! specific ca ce am zis mai sus sunt informatii date de catre guvern! Personal nu cred in Covid si vaccin!

| RoCkKiD a răspuns (pentru AnOnImuSS1):

Nu conține nici una nici alta si in ciuda faptului ca la noi in guvern nu-s cei mai deștepți oameni nu au zis niciodată ca ar conține asa ceva.

| AnOnImuSS1 a răspuns (pentru RoCkKiD):

Dar scuza-ma domnule doctor RockKid nu a vrut sa va starnesc cunostintele in a le medicinei...
..cauta stirea in care s-a zis asta! si iti dau funda la toate raspunsurile!

| RoCkKiD a răspuns (pentru AnOnImuSS1):

Te las pe tine sa mai citesti, aparent ai nevoie happy

| suntserios a răspuns (pentru AnOnImuSS1):

Pfizer nu contine virus.

Dar, da era de asteptat ca un antivaccinist conspirationisti sa nu aiba nicio idee despre ce vorbeste.