| IonutPetre12 a întrebat:

Ieri dimineata,azi dimineata si acum am dureri in piept, fix pe mijloc.Inainte in ultimele zile am luat cam 20 30 de pastile si am baut.Am si anxietate, e posibil sa aiba legatura sau am corona? Nu am alte simptome

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
26 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu ai virusul, poate sa fie de la ansietate sau alte probleme care le ai in viata

| darrio2007 a răspuns:

E bine ca mai traiesti ca sa scrii pe aici. Recomand un psihiatru.

| IonutPetre12 explică (pentru darrio2007):

Am fost la psihiatru.A vrut si inca vrea sa ma interneze la obregia.Dar acum iau bromazepam plus psihoterapie

| darrio2007 a răspuns (pentru IonutPetre12):

E bine daca te tii de tratament si lasi bautura. Esti prea tanar pentru asa ceva.

| IonutPetre12 explică (pentru darrio2007):

De psohoterapie nu cred ca o sa merg, e prea scump 120 lei pe saptamana.Nu cred ca mananc de atat intr o luna

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cum sa i ei 20 /30 pastile? Ce pastile ai luat? Cum se numesc?

| IonutPetre12 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Emocalm si hypercalm.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru IonutPetre12):

Si cine ti a zis sa i ei 30 de pastile? Sau le i ei tu ca asa vrei.

| IonutPetre12 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Le am luat in speranta ca mor.Am vrut sa iau algocalmin cam 40 pastile plus 20 fiole dar am inteles ca nu mor si doar o sa ma chinui.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru IonutPetre12):

Si ce ai rezolvat? Nimic, nu mori asa cum vrei.

| RxTx a răspuns:

Depinde ce pastile ai luat!?
Trebuie sa specifici aici daca erau viagra maraton paracetamol aspirina sau stignină?
Ce erau pastilele alea!?
Cum le-wi luat așa cu pumnul toate o dată?

Poate chiar pastilele respective te-au otravit pentru ca doza face otrava!

| RxTx a răspuns:

Poate faci infarct mergi direct la desintosicarr de urgenta pentru ca aia de acolo au furtune pot sa iti faca spalaturi... stiu cu ce se neutralizeaza diverse substante chimice.
Pt ca mai exista si antidot la unele otravuri droguri sau substalte chinice pe care le-ai inghitit se pot neutraliza poate cu alte substante
Cui pe cui se scoate dar ramane gaura.

Nu mai sta mergi la sputal poate iti crapa inima!

Si de ce esti tu anxios? Ce mari probleme ai in viata de trebuie sa iei pastile?

Nu reusesti sa combini o femeie sau nu ai bani sau ce se intampla
Nu mai lua pastile exista rezolvari la toate problemele astea

Daca nu ai bami te angajezi la o spalatorie apoi la un restaurant ceva

Daca ai facut bani si tot nu te plac femeile nu dispera asa au ajuns cam toate romancele parsive hoate profitoare mincinoase sarlatane profitoare si vesnic ne multumite indiferent cat le dai tot nu le ajunge
Ar trebui sa ai 4 salarii ca sa te poti bucura si tu de mațul lor

Pt ce sa iei pastile pentru un maț?

Mai bine iti recomand eu niste țări unde ești împărat cu câteva sute de euro
Gen ukraina geogia azerbaigian femei albe caucaziene frumoase care nu te jupoaie de 7 piei

| CleanHeart a răspuns:

Nu te intoxica de medicamente, o sa ajungi sa depinzi doar de ele si nu isi mai fac efectul. Du-te la medic mai bine si o sa iti zica el ce ai si ce trebuie sa faci.

| Alverto a răspuns:

Mă frate termina odată cu sinuciderea. de ce sa te sinuzici când viața e așa frumoasă, poți vedea natura, plajele, munții. Doar pentru că ai situație financiară proastă nu înseamnă că nu se poate marii, dar asta doar prin tine și cu voința sau indiferent de problemă

| IonutPetre12 explică (pentru Alverto):

De 3 ani vara stau NUMAI in casa.Am fost doar pe clasa a 8 la mare si atat.Incerc cat pot sa ma schimb

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar putea fi si de la anxietare durerea in piept dar si un efect secundar de la supradoza. pe langa tratament ia si magne b6.

| nicu991 a răspuns:

Data trecuta ai luat 10-15, ce credeai ca rezolvi daca dublezi doza?
Durerea prezentata de tine poate fi data de sindromul dispeptic functional datorat anxietatii si depresiei de care ne tot amintesti prin intrebarile tale.
De asemenea stresul, alcoolul si fumatul intra in cadrul acestui sindrom.
Diagnosticul se pune prin analize de laborator: hemograma, VSH, creatinina, glicemia si explorari ca ecografia abdominala sau cea mai concludenta investigatie, endoscopia digestiva superioara.

Răspuns utilizator avertizat
| RainbowD a răspuns:

Salut. Posibil să ai nevralgie. Nu este nimic grav, doar o iritație sau arsură a unui nerv. De obicei trece într-o săptămână. Dar totuși, în caz că durerea persistă timp de mai multe zile ar trebui să consulți medicul de familie.

| IonutPetre12 explică (pentru RainbowD):

Poate e si de la masca fiindca de la 6 pana la 3 4 stau numai cu ea pusa

| RainbowD a răspuns (pentru IonutPetre12):

Posibil.

| Jade20 a răspuns:

Durerea in piept ti se trage de la pastile. Ai luat mult prea multe intr-un timp mult prea scurt.

| Anonimous071196 a răspuns:

Cum sa iei 20, 30 de pastile? Doamne, ai grijă. Da, alcoolul se spune ca taie efectul pastilelor oricum. Mergi la medic, nu se rezolva problemele medicale aici. Pentru sanatatea ta, mergi la medic, te rog!
Din cate stiu, Corona nu se manifesta cu dureri in piept, ci cu lipsa poftei de mancare, disparitia gustului, a mirosului, dureri in gat – astea ar fi principalele.

| IonutPetre12 explică (pentru Anonimous071196):

Am fost la psihiatru si iau tratatment acum

| Anonimous071196 a răspuns (pentru IonutPetre12):

Multa sanatate si grija mare cu pastilele.