| anonim_4396 a întrebat:

Ieri venind din oras coborand podul cu bicicleta fix cand am ajuns in statie am simtit o intepatura groaznica mai tare ca injectia nu ma puteam misca deloc ma durea ingrozitor. m-am uitat si erau doua intepaturi una langa alta dar una e umflata mai tare, Am stat vreo 2 minute si tot mai incet ma durea, am plecat acasa, acasa m-a durut putin. Azi dimineata m-am trezit si mi-am indoit genunchi si am umblat prin casa, ma doare foarte tare in locul acela sunt si rosu si e putin umflat ce as putea face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Fillaide a răspuns:

Poate te-a intepat vreo insecta.Ai putea pune pe locul intepaturii niste unguient.Sau poti intreba la farmacie, cu siguranta iti va propune ceva.

7 răspunsuri:
| danaG a răspuns:

Pai cel mai probabil era o albina,asa ca pune comprese reci sau chiar gheata pe locul intepaturii, si daca nu esti alergic la intepaturile de albina, sau 2(caz in care trebuie sa ti se faca o injectie-pentru ca daca nu intri in soc anafilactic),atunci nu ti se intampla nimic grav, doar ca o sa te mai doara cateva zile. unde e rosu si umflat, pune comprese cu gheata!winking

| ioanna_5708 a răspuns:

Sa te duci la un medic e cel mai corespunzator pentru ca s-ar putea sa te fi piscat un paianjen. funda?

| CinevaNecunoscut13 a răspuns:

Tias recomanda sa te duci la doctorul de familie.Ar putea fi orice:o intepatura de tantar, de albina, ...etc.

| ralu08 a răspuns:

Mergi la doctor, cine stie ce te-a intepat asa tare.

| whocares5147 a răspuns:

Frate ce intrebari mai nou, daca n-ar fi internetu ce ai face?
nici nu era nevoie sa intri pe net sa intrebi, direct la doctor
in ce generatie traiesc si eulaughing

| SerifU a răspuns:

Dau fundita pentru cei ce dau un raspuns

| SerifU a răspuns:

Multumesc pentru raspunsuri

Dau o funda big grin