| madw99 a întrebat:

Imi dati sh mie o dieta...nici chair ff grea. da sa slabesc asa intr-o luna...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Awndre a răspuns:

Www.slabute.ro

Bafta!

| deeeeeebora a răspuns:

E foarte nesanatos sa slabesti repede.cu cat vei slabi mai repede cu atat vei pune mai repede
fara dulciuri sucuri acidulate paine sau faina alba... sport si multa rabdare si apa!

| disw a răspuns:

Pentru a slabi in primul rand trebuie sa intervii in alimentatie : mananca multe fructe,legume,paste si incearca sa eviti dulciurile,grasimile,prjelile,fast-food.In al doilea rand ar fi bine sa faci sport ,eu cred ca ar fi bine de 3 ori pe zi :
dimineta (dupa ce mananci ceva usor) mergi si plimba-te cu rolele ,bicicleta ,alearga -asta merge mai mult vara,dar pentru ca acum e inca iarna poti eventual doar sa alegi (in functie de conditiile de afara)
la pranz (dupa ce mananci ) : incearca sa faci prima data 30 abdomene(pe parcurs te vei obisnui si vei face mai multe).uite cateva tutoriale pentru fiecare parte a corpului pe care le poti face tot la pranz: pentru abdomen: http://www.youtube.com/watch?v=kHSCmwHaGJs
pentru fese si coapse: http://www.youtube.com/watch?v=yHNAeow4UV0
pentru picioare : http://www.youtube.com/watch?v=1syQHK3ycd4
pentru celulita : http://www.youtube.com/watch?v=zoJQOapc9cY&feature=related
coapse interioare http://www.youtube.com/watch?v=Pdemjz2wZ5I
exterioare: http://www.youtube.com/watch?v=REY2HPuVHis&feature=related
brate: http://www.youtube.com/watch?v=Ywsiz1aY9_4
seara (incearca sa mananci o salata,sau doar fructe) si ar fi bine sa dansezi(ajuta destul mult la slabire).
Incearca sa mananci mai mult fiert si la gratar,exclus prajeli si sucuri cu acid
Eu zic ca in cateva saptamani vei da jos cam 4-5 kg .Uite mici propuneri in ceea ce priveste alimentatia:
Meniuri pentru micul dejun
- Omleta din trei albusuri de ou si o lingura de branza proaspata de vaca, plus 300 ml de suc natural de portocale.
- 2 oua ochiuri, cu o felie de paine prajita cu putin unt.
- Un iaurt simplu in care poti adauga 100 g de fructe de padure.
Meniuri pentru pranz
- O conserva de ton cu salata verde si iaurt.
- Piept de pui la rotisor cu salata de cruditati si sos vinegreta, plus un mar.
- 300 ml supa de broccoli, spanac sau sparanghel, plus o felie de paine si, ca desert, un mar.
Meniuri pentru cina
- 200 g somon la gratar cu garnitura de cruditati preparate la abur, plus o mana de capsuni cu putin topping de frisca.
- Salata de pui Waldorf: 100 g cubulete din carne de pui, 6 nuci, o jumatate de avocado amestecat cu o lingura de maioneza, toate asezate pe foi de salata verde, plus trei linguri de salata de fructe.
- 200 g de friptura slaba la gratar si 2 linguri de legume preparate la gratar, plus un mar copt umplut cu stafide.
Gustari
- Un ou fiert tare cu o felie de paine toast
- Salata de cruditati cu sos vinegreta
- O lingura de branza de vaci cu felii de morcovi
- Cateva nuci cu un mar
- Iaurt simplu
- O banana
Cu toate ca nu ai destul timp ,eu cred ca 5 minute pentru cateva exercitii sau pentru a lua o gustare nu e mult timp,totul depinde de cata ambitie ai.Mult succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai diete pe www.despreboli.ro
Succes-uri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa niste exerciti sau tine o dieta usoara uite aici ceva www.dietapentrutine.blogspot.com mult noroc

| EpicName a răspuns:

Sportul ^^

| 25madalina a răspuns:

Maica-mea mi-a propus o chestie care pe mine m-a facut sa ma simt mult mai bine si sa ma dezvat in a mai manca seara/noaptea. initial, am dorit sa fac asta pe o perioada de 3 luni insa mi-am dat seama ca imi place mult aceasta metoda si vreau sa ma invat asa. in primul rand, pana in ora 14 poti sa mananci si 3 paini, ciocolata cat vrei, nu conteaza. dupa, ori pui stop si bei multa apa, ori, daca iti e foame rau bei un pahar cu lapte, sau niste fructe. odata pe saptamana cand ai mei mai fac chestii prin bucatarie pentru cina. peste, paste, pui etc mai mananc si eu, dar fara paine, ca na, imi ajunge. ce conteaza cel mai mult este sa nu exagerezi. poti si tu sa faci o exceptie, nu-i moarte de om. te ajuta! maica-mea a facut asta si nu ii mai este foame seara/noaptea, nu a mai pus la loc kg decat dupa ce m-a nascut, dar datorata regimului pe care l-a tinut le-a dat jos imediat. mai ia acolo ceva sa guste seara, nu ca ii e foame, ci pentru ca insista tata laughing. te vei invata si in felul asta o sa fie din ce in ce mai bine. eu sunt de o luna la acest regim si am slabit 6 kg. si eu am mari probleme cu greutatea, am fost obeza dar am scapat acum 4 ani si jumatete, acum sunt plinuta. nu sunt cea mai ambitioasa persoana, dar am reusit sa vad avantajul acestui regim. poti sa mananci ce iti place cu masura. dupa o luna o sa iti dai seama ca dimineata nu o sa mai poti manca la fel de mult cum erai obisnuita. inainte sa ma apuc de regim faceam bufet suedez pe tava dimineata si abia dupa ma saturam, acum daca mananc un fel de mancare si 3 felii de paine maxim sunt foarte ok. si cu painea am mai lasat-o, nu mai am poftahappy regimul acesta chiar de ajuta sa reduci cantitatile de mancare considerabil si sa iei ca atare mancarurile satioase.